Bakırköy Bilgisayar Teknik Servis

Bakırköy bilgisayar teknik servis hizmetimiz Bakırköy semtinde bulunan işyerlerinize teknik servis hizmeti vermektedir.Marka farketmeksizin tüm marka ve modelde bilgisayarlarınıza yerinizde servis hizmeti sunuyoruz.

İşletmenizdeki bilgisayarlarınıza virüs mü girdi önemli dosyalarınız risk altında mı arayın bizi gerekli müdehaleleri yapalım sizde çalışmanıza kaldığınız yerden devam edin.

Sabah ofisinize geldiniz ve bilgisayarınız açılmıyor ,acil yetiştirmeniz gereken raporlar var Ercebilişim bir tık uzağınızda 30 dk içinde adresinizdeyiz.

Bakırköy bilgisayar teknik servis ne yapar ?

Masaüstü ve Notebook’larınızda oluşan yazılımsal yada donanımsal problemlerinizi yerinizde çözer(Bazı durumlarda teknik servisimize alınabilir,müdehale sonrası adresinize teslimi sağlanır)

Printer Arızaları

Network Problemleri

Veri Yedekleme hizmeti

Veri Kurtarma hizmeti

Notebook Yedek parça

Virüs Temizlik

Yazılım Satış Destek (Muhasebe-Grafik Çizim-İşletim sistemi)

Bakırköy bilgisayar teknik servisi

Bakırköy bilgisayar servisi hizmetleri

Bakırköy Bilgisayar tamiri konusunda siz değerli müşterilerimize garantili bir şekilde sunmaktadır.Parca değişimi oldu ise 2 yıl, arıza tamir edilerek düzeltilmiş ise 3 ay garanti verilmektedir.Artık Bakırköy’de bilgisayar tamircisi aramaya son bize ulaşın servis ayağınıza gelsin.

Olası bilgisayar problemleri

Bilgisayar sık sık kendiliğinden reset atıyor…
Büyük ihtimalle anakart arızalıdır ve değişmesi gerekir. Fakat küçük bir ihtimal olmakla birlikte power supply’ın yeterli enerjiyi verememesinden dolayı da bu arıza olabilir. Bunun için öncelikle sağlam olduğuna emin olduğunuz bir power supply ile makinenizi deneyin.

Beş defa arka arkaya bip sesi geliyor…
İşlemcide problem olabilir. İşlemcinin yerine iyice oturduğuna emin olun. Problem devam ediyorsa sağlam bir işlemci takarak tekrar açmayı deneyin. Problem kalktıysa işlemciyi değiştirmek gerekir

Bazen ekranda kırmızı veya mavi renk hakim oluyor…
Bu tür bir arıza genellikle monitörün ekran kartına giren pinlerinden birinin veya birkaçının eğilmesi veya kırılması ya da bu kablo içerisindeki bir kopukluktan kaynaklanmaktadır. Monitörü başka bir bilgisayarda deneyin. Problem devam ediyorsa kablonun değişmesi gerekir.

Düğmeye basıldığında tüm ışıklar yanıyor; fakat, görüntü yok…
Problem büyük ihtimalle anakarttadır. Bu duruma özellikle CIH virüsü ile BIOS’un bozulması sonucu rastlanır. BIOS’un yeniden yazılması denenir. Olmuyorsa anakart değiştirilir.
Bu duruma makine montajı ilk yapıldığında rastlanmışsa ve CPU saat ayarları anakart üzerinde jumperler ile yapılıyorsa bu ayarların doğru yapıldığına emin olur. Farklı bir çarpanın seçilmesi bu duruma sebep olabilir.
Hard disk, floppy veya CD-ROM sürücü arızalı olup kısadevre yapıyor olabilir. Bu cihazların bağlantıları sökülüp makine açılır. Eğer görüntü geldiyse sırasıyla sökülen cihazlar takılarak arızalı cihaz tespit edilir.

Görüntü var ancak bazı renkler mevcut değil…
Arıza monitörde değilse ekran kartı arızalıdır. Değiştirilmeli.

Merter bilgisayar servisi

Yazılım konusunda destek için tıklayın

Kategori: Bilgisayar Servisi Etiketler: , , ,
Open chat
whatsapp
Merhaba,