Web Sitesi Host Hizmetleri

Hosting Hizmetleri

 

Kurumsal oluşum günümüzde ,işletmelerin en büyük isteğidir.

Bu olguyu daha pekiştirmek için müşterilerimize iletişim kurduğumuz e-maillerizin ücretsiz alınan mail hesablarından değil de ”firma adımız.com” veya net olarak   belirlenmesi ile başlar.

 

Eğer web sitesi açmak şimdilik istemiyor sadece işletmenize ait e-mail hesabı açmayı düşünüyorsanız size bu konuda da Erce Bilişim olarak hizmet vermekteyiz .

Daha geniş bilgi için tıklayınız

NEDEN BİR İNTERNET SİTESİ AÇMALIYIM?

Günümüzde gelişen teknoloji ve bu teknolojiye paralel olarak hızla ilerleyen internet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelir. Kişilerin ve kurumların tanıtımlarını yapabilecekleri çok büyük ve aynı zamanda maliyeti çok düşük bir pazardır.

Bu pazar sayesinde internet sitesi hedef kitlenize ulaşmak için, kendinizi veya   firmanızı büyük kitlelere tanıtmak için kullanabileceğiniz en ekonomik   çözümdür. Bunun yolu da kişisel veya kurumsal  internet   sitesinden geçmektedir.

Kişisel web   sitenizde, insanlara ve kurumlara kendinizi en iyi şekilde tanıtır, yaptığınız iş hakkında bilgi edinmelerini  ve size  kolay ulaşmalarını sağlarsınız.

İnternet sitesi çağımızın en güçlü, en etkili ve en ucuz reklam aracıdır.

Kurumunuzun tüm dünyaya açılan bir şubesidir.

7 gün 24 saat asürekli reklamınızı yapacak, sizi tanıtacak sınırsız bir reklam aracıdır.

Müşterilerinizi arttıracaktır. Müşterilerinize bağlı olarak gelirinizde artacaktır.

Dilediğiniz bir şekilde  kendinizi veya ürünlerinizi tanıtacaksınız.

Günümüzde web sitesi  iş dünyasının en önemli ögelerinden biri haline gelmiştir. Gün geçtikçe de web sitelerinin önemi artmaktadır.

Kısaca bir internet sitesi için acele ederek yeni müşteiler kazanın, ektra gelirler elde edin ve markanızın duyulmasını sağlayın.

NASIL BİR İNTERNET SİTESİNE SAHİP OLMALIYIM?

İyi bir internet sitesi;

İnternet sitesi  kişisel veya kurumsal  sadece size özel olmalı, sizi yansıtacak bir yapıda özgün bir şekilde tasarlanmalı, kimliğiniz ile uyumlu   görünmeli ve en önemliside profosyonel olmalıdır.

İnternet sitenizin hızlı açılması, güncel olması, etkileşimli olması önemlidir.

İnternet siteniz her tarayıcı da doğru görüntülenebilmelidir. Her kişi farklı farklı tarayıcılar (nternet Explorer,   Firefox Mozilla, Opera, Chrome…) ile sitenize ulaşabilir. Bu nedenle HTML ve CSS tekniği ile web siteleri oluştutulmalıdır.

Web tasarımınızın görüntüsü sade ve anlaşılabilir olmalıdır.

Ziyaretçiler web sitesine girdiği anda önce tasarıma bakar daha sonra içeriği inceler.

İnternet sitenizin mutlaka “google” sitesine uyumlu bir şekilde hazırlanması gerekir. Sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsanız ilk önce “google” nin sitenizi sevmesi gerekir.

Google sitesine uyumlu web sitelerinin içerikleri de özgün bir şekilde hazırlanmışsa üst sıralarda yerinizi adınız demektir.

İnternet sitesi mutlaka xhtml ve css standartlarına uygun olması gerekir.

İyi ve güvenilir bir hosting firması ile çalışılmalı.

Web   sitenizde görselliği artırmak için flash ve animasyonlar az kullanılmalı hatta gerekli değilse hiç kullanılmamalıdır.

Web sitelerinde hazır scriptler, temalar, templateler veya kodlardan uzak durulmalıdır.

GOOGLE SİTESİNDE ÜST SIRALARDA YER ALMAK

İnternet sitenizin mutlaka “google” sitesine uyumlu bir şekilde hazırlanması gerekir. Sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsanız ilk önce “google” nin sitenizi sevmesi gerekir.

Google sitesine uyumlu web sitelerinin içerikleri de özgün bir şekilde hazırlanmışsa üst sıralarda yerini almaktadır.

Oluşturduğumuz web siteleri “google” sitesine uyumlu bir şekilde hazırlanarak üst sıralarda çıkması sağlanır. Bunun için de internet sitelerini mutlaka xhtml ve css standartlarına uygun bir şekilde hazırlıyoruz.

Bunun yanında sizin verdiğiniz bilgiler ile sitenin içeriği oluşturulur. Bu bilgilerde google için önemlidir. Bu bilgiler özgün bir şekilde yazılmalıdır. İçerik yazılarınız internetten alınarak “kopyala-yapıştır”  mantığı ile oluşturulursa sitenizin googlede iyi bir yerde alması mümkün değildir.

Google için en önemli olan unsurlar (google de üst sıralarda çıkmanın yolu) kısaca şunlardır:

– İlk olarak web sitesinin google kayıtlarına eklenmesi gerekir. (www.google.com/addurl.html). Genellikle google yeni siteleri tarayarak ekler ama yinede  kayıt yaptırılmalı.

– Sitenin yapısı xhtml ve css standartlarına uygun bir şekilde hazırlanmalı. Kendi sitemiz için aldığımız linkler ile sitemizde hiç hata olmadığını görebilirsiniz. Yani bu bağlantılar (www.validator.w3.org, www.jigsaw.w3.org) ile sitelerdeki kod hataları göz önüne serilir. Bu hatalar google robotları için önemlidir. Robotlar tamamen kodlar ile tarama yapar, dolayısıyle kodlarda hata varsa kodun içindeki bilgiyi göremeyebilir

– Google  HTML şeklindeki sayfaları daha iyi ve hızlı taramaktadır. Çünkü direk sayfanın içeriğini görebilir ve sunucuya bunu daha hızlı ulaştırır.

– Meta tag dediğimiz kodları kullanmak gerekir. Özellikle “title” etiketini yani sayfaların başlığını mutlaka kullanmak gerekir. Bunun yanında “keywords” anahtar kelimeler, “descriptiton” sayfa içeriği gibi etiketleride kullanmak yararlıdır.

– Web   sitenizde görselliği artırmak için flash ve animasyonlar az kullanılmalı hatta gerekli değilse hiç kullanılmamalıdır. Google robotları flashları ve resimleri direk okuyamazlar. Bunun için resimlerde mutlaka “alt” etikeki kullanılmalı, yani resime isim verilmeli.

– Başka sitelerin sizi tanıtmasını yani size link (bağlantı) vermesini sağlamak gereklidir.

– Domain (alan adı) google için önemlidir. Sayfalara verilen isimlerde sayfanın içeriğiyle ve başlığıyla birebir olmalıdır.

–  Robots.txt dosyasını kullanmak gerekli. Bu dosya ile google robotlarının nereleri tarayacağı veya nereleri tarayamayacağını bildirmiş oluruz.

– Sitenin içeriğinde kesinlikle özgün yazılar olmalı. İnternetteki yazıyı alıp aynen sitenize koyarsanız google tarafından en arka soralara atılmanıza sebep olursunuz. Çünkü o yazı daha önceden google tarafından taranmıştır, sizi de çalıntı bilgi kullandığınız için değerlendirmeye dahi almaz.

Biz de size yardımcı olarak sayılan bu maddeler ile paralel bir şekilde google dostu web sitenizi kuralım

Web Site Sipariniz İçin

Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız

Formumuzu Doldurunuz.

Web Tasarımı ile ilgili diğer sayfamız için tıklayınız

Kategori: Web Hizmetlerimiz Etiketler: , , , , ,
Open chat
whatsapp
Merhaba,